Публікації / Про музей: інформаційна довідка

Про музей: інформаційна довідка


Тематичні угруповання
МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ/Про Музей ДонНТУ

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ
ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Основним завданням музею історії ДонНТУ є виховання почуття поваги до історії університету, його традицій.

Тому вже з перших кроків перебування у головному - першому учбовому корпусі - розпочинається інформація про перший у Донбасі вищий навчальний заклад. У фойє тут розташоване генеалогічне дерево ДонНТУ, що відтворює усі етапи становлення і розвитку ДонНТУ - Донецький гірничий технікум (1921-1926рр.), Донецький гірничий інститут (1926-1935 рр.), Донецький індустріальний інститут (1935-1960 рр.). Донецький державний технічний університет (1993-2001рр.), Донецький національний технічний університет (з 2001 р.) (Фото 1).

У Великій актовій залі розташовано картину "Нарада засновників донецької політехніки.1921 р."(Фото 2).

У холі першого учбового корпусу розміщено портретну Галерею видатних вчених ДонНТУ, де представлені портрети професорів, докторів наук - засновників факультетів, кафедр, ректорів, починаючи з 1921 року (Фото 3).

А ось повну історію університету відтворено у музеї історії ДонНТУ, який знаходиться у дев'ятому учбовому корпусі.

Музей було створено у 1970 році до 50-річчя ДПІ, і він був розташований у другому учбовому корпусі. У час підготовки 75-річниці університету було переосмислено концепцію музейної експозиції. Ректоратом була висунута ідея створення незвичного - живописного варіанту історії ДонНТУ. Пам'ять нематеріальна, але виражена засобами мистецтва, вона стає очевидною і емоційно насиченою. Так історія університету матеріалізувалася в унікальному художньому полотні, яке розташоване в музеї історії ДонНТУ у дев'ятому учбовому корпусі ( Фото 4 ).

Автор картини "Історія ДонНТУ" відомий донецький художник Є. Колмиков.

Композиційно картина (розміром 5 на 8 метрів) поділяється на дві частини: історичну (на якій зображені основні події в історії університету) та структурну (факультети , їх символіка, видатні особистості). Картина дає цілісну уяву про основні етапи розвитку ДонНТУ, видатних вчених університету, відомих випускників.

В музеї розташовано унікальну експозицію – діораму "Визволення Донецька (Сталіно) 8 вересня 1943 р."(Фото 5). Автор діорами художник Г.П. Кубрак документально точно відтворив події цього історичного дня (Фото 6).

Поруч з діорамою експозиція, що розповідає про участь студентів і викладачів Донецького індустріального інституту у часи другої світової війни (Фото 7).

Частину експозиції займає розділ, представлений науковими розробками кафедр університету (Фото 8).

Значна площа музею дозволяє проводити тут також різноманітні заходи:
     художні виставки (Фото 9 ),
     зустрічи з ветеранами (Фото 10),
     поетичні вечори (Фото 11),
     зустрічі випускників ДонНТУ (Фото 12 ).

Засобами музею у масштабах університету проводяться заходи, пов'язані з ювілеями факультетів, видатних вчених.(Фото 13)..

Автори
Ковальова Лідія Дмитрівна

Источники
Донецький національний технічний університет
Страница источника

Особи
Кляшторний М. І.
Колмиков Є.
Кубрак Г. П

Географія
Донбас
Донецк м.
Сталіно м.