Публікації / 1926-1935 - Донецький гірничий інститут

1926-1935 - Донецький гірничий інститут


Тематичні угруповання
ДОНЕЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ - 90 років: віртуальні експозиції музею/IСТОРIЯ ДонНТУ/Етапи становлення ДонНТУ

До 1926 року технікум досягнув значних успіхів у підготовці кваліфікованих фахівців, став центром науково-технічної думки Донбасу. Однак високі темпи індустріалізації Донбасу потребували значно більшої кількості фахівців. У квітні 1926 р. Донецький гірничий технікум був реорганізований в Донецький гірничий інститут.

ДГІ мав два факультети: гірничий (декан В.І. Бєлов) і гірничо-механічний (декан Д.О. Лотоцький). Трохи пізніше відкрився вуглехімічний факультет (декан О.І. Тулпаров). Окрім цього, діяв вечірній металургійний технікум, вищі інженерні курси і робітфак.

У кінці 1929 р. вечірній металургійний технікум був перетворений в Донецький металургійний інститут (ДМІ), що готував фахівців для доменного, мартенівського і прокатного виробництва.

Влітку 1930 р. на базі вуглехімічного факультету виник другий галузевий інститут - Донецький вуглехімічний (ДВХІ). Він швидко розвивався: з'явились лабораторії хімії вугілля, фізики, коксування та інші. У ДВХІ працювали відомі вчені: проф. В.С. Крим, який займався вивченням хімії вугілля; проф. І.Є. Коробчанський, який розробив проект газифікації міста Сталіна та ін.

Источники
Донецький національний технічний університет
Страница источника

Особи
Коробчанский Іван Євстахійович
Крим В. С.

Географія
Донбас
Донецк м.
Сталіно м.

Упоминается в статьях
Вехи истории ДонНТУ: рік за роком