Особи / Богомолов Михайло Антонович
ректор з 1952 по 1968 рр.

Стисла бібліографія
Народився у 1907 році у м. Юзівці (Донецьк). Після закінчення у 1928 р. Дніпропетровського гірничого інституту, зачислений до аспірантури. Після її закінчення працював асистентом кафедри гірничої механіки. У 1938 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Вибір найбільш раціональних розмірів і профілю біціліндроконічного барабану для шахт значної глибини". У цьому ж році затверджений у званні доцента. У період війни працював головним механіком шахти у Кузбасі. З 1942 р. почав працювати у Донецькому індустріальному інституті, що перебував у евакуації в м. Прокоп'євску (Росія, Кузбас) деканом гірничо-механічного факультету і доцентом. Після реевакуації ДІІ до Донецька, продовжував працювати на цій же посаді до 1952 р.

У 1952 р. призначений ректором Донецького індустріального інституту (з 1960 р. Донецького політехнічного інституту). На цій посаді працював до 1968 р.

З 1968 по 1981 рр. - завідувач кафедри "Рудникові підйомні установки", професор.

Зробив великий внесок у післявоєнне становлення і подальший розвиток інституту у 50-60 роки. Під його керівництвом були відкриті нові спеціальності, створені кафедри і факультети. Багато сил і енергії поклав у розширення матеріальної бази інституту: збудовані нові навчальні корпуси, гуртожитки, легкоатлетичний манеж, басейн, спортивно-оздоровчий табір.

Наукові дослідження професора М.А.Богомолова пов'зані з шахтними підйомними установками: автоматичним керуванням, експлуатацією машин, підйомом вугілля з великих глибин, питанням механічної міцності установок тощо. Опублікував близько 50 наукових робіт.

Нагороджений орденом Леніна, медалями, відомчими знаками і грамотами.

Похований у м. Донецьку.

Роки життя
03.03.1907 - 31.08.1981


4
Як це було... Історія ДонНТУ очима її очевидців:
Четверте десятиріччя


5
Як це було... Історія ДонНТУ очима її очевидців:
П’яте десятиріччя


РЕКТОРИ ДонНТУ