Публікації / 2
Як це було... Історія ДонНТУ очима її очевидців:
Друге десятиріччя

2
Як це було... Історія ДонНТУ очима її очевидців:
Друге десятиріччя


Тематичні угруповання
ДОНЕЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ - 90 років: віртуальні експозиції музею/IСТОРIЯ ДонНТУ/Історія ДонНТУ очима її очевидців

Штрихи до історії ДонНТУ другого десятиріччя

«Починаючи з 1933 р. професор Донецького вуглехімічного інституту Іван Євстахійович Коробчанский займався питаннями підземної газифікації вугілля. Ідею підземної газифікації як наукової гіпотези вперше висловив Д. І. Менделєєв.

Досліди з підземної газифікації вугілля вперше були поставлені в СРСР в 1931 р. Перший період дослідних робіт у цій галузі характеризується спробами механічного перенесення процесу газифікації вугілля в звичайних наземних газогенераторах в підземні умови. Багато експериментаторів вважали необхідною умовою підземної газифікації вугілля його попереднє дроблення в пласті. І. Є. Коробчанский став на зовсім інший шлях вирішення задачі. Результати проведених дослідів і теоретичні розрахунки дозволили авторському колективу на чолі з І. Є. Коробчанського запропонувати принципово новий спосіб.

У травні 1934 р. почалося будівництво дослідної станції «Подземгаз».

У виконанні цих робіт були задіяні студенти, а пізніше і випускники інституту. У результаті зусиль була створена абсолютно нова галузь промисловості, що не мала собі подібної в усьому світі - підземна газифікація вугілля ».

***

«Репресії 30-х років торкнулися і колектив Донецького індустріального інституту. Завідуюча кафедрою соціально-політичних дисциплін Т. П. Вольпе була звинувачена у «контрреволюційній пропаганді». Обласна преса влітку 1936 р. почала цькування ректора ДІІ Г. М. Діманта, який звинувачувався в заступництві «троцькізму». У жовтні 1936 р. ця історія набула вже значних масштабів. В інституті почалася гучна справа з викриття «діяльності контрреволюційного терористичного центру». Дімант був звільнений з посади ректора. Були звільнені і заарештовані завідувачі та викладачі кафедри політекономії, соціально-політичних дисциплін.

У 1937 році почався пошук «ворогів» на технічних кафедрах. У результаті репресій постраждали професора В. С. Пак, Е.Ф. Меллер і інші ».

Особи
Вольпе Т. П.
Дімант Григорій Михайлович
Коробчанский Іван Євстахійович
Меллер Е. Ф.
Менделєєв Д. І.
Пак В. С.